Pınar Hotel

Pamukkale Bloğu - Gezi Rehberi

Pamukkale’ye Nasıl Gelinir – En Avantajlı Yollar

pamukkale ulaşım

Otelimiz Traverten Sokak ve Hierapolis’e 500 metre uzaklıkta olması nedeniyle kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir lokasyona sahiptir. Otelimize gelmek için ilk olarak Denizli’ye ulaşmanız ve ardından Pamukkale bölgesine seyahat etmeniz gerekmektedir.

Denizli’nin yaklaşık 20 km uzağında bulunan Pamukkale’ye gelirken kullanabileceğiniz alternatifler:

Uçak

Pamukkale’ye uçakla gitmek isterseniz en yakın havalimanı olan Denizli Çardak Havalimanı’ndan yararlanabilirsiniz. Pamukkale’ye yaklaşık 72 km uzaklıkta olan havaalanından transfer hizmetleri, taksi ve minibüsler ile otelimize ulaşabilirsiniz.

Pamukkale uçak seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Tatil

Otobüs

Denizli Otogarı ile Pamukkale arası yaklaşık 18km uzaklıktadır. Pamukkale’ye yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonucunda otobüs, minibüs ve taksi seçeneklerini kullanarak gelebilirsiniz.

Aşağıdaki firmalardan yararlanarak şehrimize ve tatil merkezimize gelebilirsiniz.

Tatil

Tren

Tatil
Vaktiniz çoksa ve Pamukkale’ye trenle gelmek istiyorsanız İstanbul – Denizli (Pamukkale Ekspresi) tren seferlerinden yararlanabilirsiniz. Yaklaşık 12 saatlik yolculuktan sonra Goncalı Tren İstasyonu’na ulaşırsınız. Goncalı Tren İstasyonu, Pamukkale’ye 11 km mesafede yer aldığı için sonrasında taksi ve minibüslerle termal bölgeye ve otelimize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Pamukkale tren seferleri hakkında bilgi almak için www.tcdd.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz.

Kendi Aracınızla

Pamukkale’ye ve Pınar Otel’e kendi aracı ile gelecek olan misafirlerimizdenseniz farklı otoyol seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. İzmit, Adapazarı, Bursa, Ankara, Kütahya, Afyon otoyolları sizi otelimize getirecektir.

Tatil
İstanbul’dan yola çıktıysanız Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan yola çıkarak İzmit Otoyolunu takip ederek Sapanca, Bilecik, Sandıklı, Dinor, Çardak, Karşıyaka’yı takiben yaklaşık 9 saatlik bir yolculuk sonrası Pamukkale’ye, ardından otelimize gelebilirsiniz.

Ankara’dan Pamukkale’ye gelecekseniz E96 (Ankara – Afyon) güzergahında ilerleyerek Eskişehir – Konya otoyolundan Konya – Denizli mevkiine devam edebilirsiniz. Ardından Afyon – Denizli yolundan kent merkezine ulaşmış ve Pamukkale tabelalarını takip ederek otelimize yaklaşmış olursunuz.

Otelimize gelirken yol tarifi almak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.